Úvod

Strom

Ahoj. Nové číslo Občasníku Vás vítá.

Pokaždé, když usedám k počítači s tím, že musím do Úvodu něco napsat, přepadá mě deprese a pokleslá nálada, protože většinou nevím co psát. Kolik lidí je asi čte? Myslím všechny ty "Úvody; Slova šéfredaktorů; Editorialy; A propos" nebo jednoduché "Vážení čtenáři; Vážení přátelé" či "Z redakční pošty". Těch názvů "rubrik", ve kterých má šéfredaktor hlavní slovo, je požehnaně.

A o čem většinou pojednávají? Jak je potěšitelné, že ten či onen časopis kupuje stále více a více lidí, že časopis vyhrál tu a tu cenu, co se v tomto čísle dočtete, nezřídka potom obtížnost tvorby takového časopisu, problémy s tím spojené, hrdost na vzniklé číslo a konečně i dávné zážitky redaktorů a vyslovení nespokojenosti s dnešní situací ať už doma či ve světě.

Vidíte, o tom všem bych mohla psát! Ale "došlou poštu" nemám, peprných zážitků zatím také moc ne, a to, jakými obtížemi všichni, co Občasník tvoříme, procházíme, snad také popisovat nemusím. A abych si stěžovala na situaci u nás, na to mě neužije.

Do příště si zkusím připravit něco originálnějšího, ale nyní již toho bylo napsáno dost. Jen doufám, že se i do Vás s příchodem jara vlila nová dávka energie a že všechny obtíže jak na vodě a na suchu, tak i v práci a doma, budete s přehledem zdolávat.

Michala Čadová

Slovo předsedy

Od minulého čísla Občasníku uplynuly dva měsíce, takže mi dovolte zmínit se o tom, co se za tu dobu stalo v životě klubu. Zcela záměrně ve svém povídání nepíši o akcích a zájezdech, protože těm je věnován dostatečně veliký prostor v každém čísle Občasníku.

Brigáda v loděniciPrvní zpráva je tato: 25. 2. bylo budově loděnice přiděleno číslo popisné 1143 a orientační 2b. Těmito čísly je definitivně nahrazeno původní číslo nouzové 16. Nová adresa našeho klubu je SK Zlíchov Praha, Strakonická 1143/2b, 150 00 Praha 5 - Hlubočepy.

Druhou a velmi důležitou zprávu, kterou pro vás mám je tato: V březnu tohoto roku jsme byli vyzváni Magistrátem Hlavního města Prahy k podpisu grantové smlouvy. Na tuto výzvu jsme pochopitelně rychle reagovali a dostavili se v dohodnutém termínu na Odbor uměleckých škol, mládeže a tělovýchovy. Tam jsme 8. 3. za SK Zlíchov Praha podepsali smlouvu na grant v celkové výši 220 000 Kč. Tato částka je rozdělena na 200 000 Kč na rekonstrukci terasy a 20 000 Kč na provoz loděnice. Podpis smlouvy ze strany Magistrátu trval o něco déle a 20. 4. byla konečně podepsaná smlouva k vyzvednutí na poště. Pro vás je k dispozici na našich internetových stránkách v sekci pro členy (http://www.skzlichov.cz/clenove.php). Výše uvedená finanční částka by na náš účet měla dorazit každým dnem. Nyní výbor klubu, lépe řečeno Jirka Myslivec ve spolupráci s výborem klubu, připravuje podmínky nabídkového řízení na rekonstrukci terasy. Pokud někdo z vás, či z vašich známých máte zájem se nabídkového řízení zúčastnit neváhejte a kontaktujte mne nejlépe na doudera@skzlichov.cz, případně na tel. 604 467 353 ať vám mohu doručit poptávku. Předpokládaný termín rekonstrukce je červenec a srpen, jelikož v těchto měsících je v loděnici nejmenší provoz. Žádám vás tedy tímto o pochopení částečného omezení provozu v prázdninových měsících.

Brigáda v loděniciTřetí zpráva je tato: V neděli 17. 4. proběhla v loděnici brigáda a i když se ve srovnání s celkovým počtem členů, k 21. 4. je nás celkem 100, dostavilo pouze 21 členů (z toho 15 dětí), udělali jsme kus práce a myslím, že je to na loděnici a jejím okolí znát. Pro ty co na brigádě nebyli bych chtěl připomenout, že každý jehož se povinnost odpracovat brigádnické hodiny týká, má možnost si je odpracovat ještě kdykoliv během roku v otevírací době loděnice. Správce bude vždy vědět, co je třeba udělat. Pro vaší kontrolu sledujte v členské sekci internetových stránek počet evidovaných odpracovaných hodin.

To je vše podstatné, co jsem vám chtěl sdělit

Ahoj Radek Douděra

Stalo se

5. - 12. 3. - Zimní tábor - Sluníčka (odkaz na článek)

2. 4. - Doubrava (odkaz na článek)

2. 4 - Pěší výlet - Sluníčka (odkaz na článek)

16. 4. - Pěší výlet - Sluníčka (odkaz na článek)

23. - 24. 4. - Zájezd na vodu - Otava (odkaz na článek)

Oznámení

Pro vás co jste se to ještě nedozvěděli, tak se Pajda (Radka Pařízková) 25. 3.2005 vdala. Oslovujte ji tedy vážená paní Mačkalová. Přejeme hodně štěstí a lásky.

Oznámení

Výbor klubu nabízí k odprodeji kvalitní modrá bavlněná trička velikosti XL a L s nápisem SK Motorlet Praha a obrázkem kanoisty (tričko kanoistického oddílu před vznikem samostatného klubu SK Zlíchov Praha) za cenu 50 Kč za kus.

Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz