12. 9. 2003 Posezení u masa

Posezení u masa je již tradiční akcí, která zahajuje po letní přestávce podzimní sezónu v naší loděnici. Letos to tak docela neplatí, protože společenské večery se konaly i během července a srpna (a návštěvnost byla slušná, takže příští rok předpokládám, že budou zase). Na rozdíl od jiných večerů se koná v pátek před zájezdem, což umožňuje v loděnici přespat a ráno rovnou vyrazit na vodu.

Předpověď počasí nebyla nijak optimistická, skoro jsem se obával, aby pořadatelé nebyli proti účastníkům v přesile. Naštěstí se tyto pesimistické vyhlídky ani v jednom nesplnily. Páteční odpoledne bylo sice zamračené, ale chvílemi vysvitlo i sluníčko a na déšť to nevypadalo. Před pátou hodinou jsme začali s přípravami na místě. Vše bylo hotovo asi za hodinu, kuřata se začala péct, už chyběla jen pípa. O tu se postaral Radek, první pivo bylo natočeno krátce po sedmé, jeho držitelem jsem se stal já. Sešlo se docela dost lidí, přiznám se, že jsem to nepočítal, ale odhaduji mezi čtyřiceti a padesáti. Kuřata šla na dračku, naopak o utopence byl zájem pramalý. O půl desáté došlo k tragické události - došlo pivo. Šťastným konzumentem posledního piva se stal Pepa Kodet. Chvíli potom svatý Petr usoudil, že když není pivo, tak už to nemá cenu, a spustil drobný déšť. Protože jsme neměli nad občerstvením střechu, museli jsme jej pomalu sbalit. Velká část účastníků v loděnici přespávala, my jsme se odebrali k domovu.

Chtěl bych moc poděkovat všem, kdo přišli, zároveň vás tímto zvu na další večer, který se koná 2.10. opět od 19 hodin, zvláštní dík patří mojí ženě a švagrové, které zařídily občerstvení vskutku na výbornou. Takže za rok zase, ale do té doby bude ještě mnoho jiných akcí, a to nejen kulturních, takže sledujte náš program a choďte do loděnice. Od toho jí máme.

Jirka Jareš
Připravený pult

První návštěvníci

Zábava

Kuřata

Povídání
Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz