9. - 12. 4. 2004 Velikonoce

Sraz v pátek v 6 u loděnice. Příjemné zjištění, že místo přebývajícího člověka jeden chybí. Ze začátku teda chyběli dva, ale na Zajíce jsme počkali, ne proto, že bychom byli tak hodní, ale jemu jedinému chodí aktuální stavy vody na mobil. A bylo nás 14. V Říčkách na nás čekala kompletní posádka Nataši, dalších 5 lidí. Aspoň jsme si rychleji vydýchali promrzlou Bleduli.

Klíče jsem k vlastnímu překvapení nenechala v Praze, stačilo jen dojít pro pitnou vodu. Ale už to se ukázalo jako zapeklitý úkol. Krásně popsaná cesta končila obrovskou cedulí "Soukromý pozemek", za kterou jsme se neodvážili vstoupit. Naštěstí jsou místní ochotní a neděsí se ani pozdních nočních návštěv.

Dalším postupovým úkolem bylo roztopení kamen. I ten byl korunován úspěchem. Ti, co se neudusili, se již po několika hodinách mohli zahřát:-)

O místa ke spaní byl trochu boj, ale nakonec jsme se vešli. Začátek noci jsem bojovala se zimou, po půlhodině spánku s potřebou. Když jsem konečně vyměkla, už nemělo cenu se do vyhřátého spacáku vracet.

V sobotu jsme vyrazili na horní Moravu (myslím řeku, co teče na severní Moravě). Od začátku týdne hlásila velký nadstav. Zklamání nad čerstvě dovypuštěným rybníkem bylo nepopsatelné - copak v něm voda nemohla vydržet o den dýl? Tak jsme skodrcali aspoň Krupou, kousek Moravy od soutoku s Krupou, pak ještě Brannou (ta byla moc pěkná) a zbytek Moravy do Hanušovic. A hurá domů! Cestu nám trochu zpestřil Irčin kajak, který se vydal napřed. Naštěstí se vše obešlo bez zásadních ztrát, Irča si dokonce libuje, že je kajak o pět deka lehčí:-)

Večerní pařba začala decentně. Pavel byl poklidným vývojem očividně rozčarován, tak nás začal opájet nápoji s vysokým obsahem alkoholu a zásobit různými bušícími nástroji. Měl úspěch. Za chvíli nespal o patro výš nikdo, jen Pavel zasedl tiše do koutka a tvářil se nenápadně:-) Ranní následky nebyly překvapivě velké, jen Kečup s Blážou, kteří přepískli start, si trochu stěžovali. To mají z toho, že nepočkají, až se k nim budou moct přidat řidiči:-P

Nedělní počasí už nebylo tak kýčovité jako předchozí den, i sněhová vločka se tu a tam objevila. Touha po vodě opadala společně se rtutí teploměru, a tak jsme ocenili zdržení způsobené Natašou, která vyžadovala svůj pravidelný servis po 100km.

Kolem poledne došlo k nejhoršímu - vyrážíme na Divokou Orlici. Už samotná Cesta k Zemské bráně byla dobrodružná. Jeden zákaz vjezdu jsem odmítla projet jen proto, abychom po 6km objížďce dorazili k dalšímu, odkud nebylo jiné cesty. Přetížený escort přes veškerou opatrnost občas zaškrtnul, navíc po skončení víkendu přípomíná dobře zajetý traktor právě se vracející z pole:-) Ale stálo to za to. Vody sice nic moc, zato se příjemně sypala. I ti šílenci s rodeovkama si celkem rozmysleli nějak moc se namáčet. A konečně konec. Po drobném extempore s ovíněným vesničanem, zjevně lehce zaujatým vůči autům s pražskou SPZ, jsme zase mohli do tepla.

A aby tepla nebylo málo, vyrážíme do sauny. Po hodince v 90 stupních z nás mizí zápach neoprénu a na Bleduli se vracíme příjemně voňaví. Ale ty páchnoucí čuňátka odmítají bavit, tak jim aspoň sníme všechno jídlo, co najdeme. Taky se dozvídáme, že Tomášovi se výlet asi trošku prodraží - při focení jezu svým krásným drahým 14dní starým mobilem tento tamto upustil. Teď už sice víme, že mobil čtvrhodinku ve vodě přežil, ale legraci jsme si z Tomáše dělali velkou. On se možná tolik nebavil...

Nedělní večer už tak veselý nebyl, pánové přemýšleli, kam schovat pomlázky, ženský jak jim zaškodit. A obojí se povedlo - pomlázky jsme sice nenašly, ale pánové si pro ně museli zajít bosky. Ve sněhu super zážitek. Pomstili se důkladně, my je zase zlily pronikavě páchnoucí nesmyvatelnou voňavkou:-) Zajíc dostal přímý zásah do pusy, tak si ten den už nečistil zuby:-)))

Pondělní počasí bylo přívětivější, i sluníčko se ukázalo. Po zastávce na bunkrech byla v plánu opět Divoká Orlice, tentokrát z Neratova s koncem na Zemské bráně. Off-roadová vložka byla mimořádně výživná a voda celkem tekla. A pak už jen cesta domů:-(

Jana
Už to kvetlo

Tady ještě nevadilo namočení

Ale tady už to začíná být nepříjemné

Přesto blbneme

Odlehčení lodi

Družit se, družit se, družit se

Večerní orchestr

Touha po vodě je nepřekonatelná

Trochu to teklo

Zajíc si zásadně lodě uklízí na záchod

Velikonoce - ty se poznají snadno

Přesun

Konec - lodě jsou zaparkované
Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz