16. 1. 2010 Myslivcova svatba

Ahoj,
moc času pořád nějak nemám, ale protože vím jak někteří jste netrpělivý, tak se podívejte na rajče.

Co bych psal? Bylo krásné, i když studené počasí. Nevěsta mi přijela s malým zpožděním, cca 45 minut, ale co dělat? Lidí přišlo nečekaně hodně, tedy podle mě. Ani jsem netušil kolik známých již tady mám. Pan farář byl výborný a musím říct že se mi obřad i líbil. Výměna prstýnků je tu úplně něco jiného než u nás. Prstýnky přináší svědek ženicha (koupili jsme si je ale my). Předá je panu faráři. Ten zvedne prstýnek ženicha, a nechá ho políbit ženicha i nevěstu. Pak prstýnek nasune na prst pravé ruky ženicha, ale jen ke kloubu. Totéž udělá s prstýnkem nevěsty. U nás v Čechách se prstýnek nosí na levé ruce, tady je tradice pravoslavná, proto je prstýnek na ruce pravé. Pak přijde svědek ženicha a vysune prstýnek ženicha z jeho prstu a navleče na prst nevěsty, opět jen po kloub. Pak prstýnek vrátí na prst ženicha. Totéž udělá i s prstýnkem nevěsty. Pak stejné udělá i svědkyně nevěsty. Nakonec farář, nasune oba prstýnky novomanželům přes kloub. Pravé ruce pak farář sváže takovou stuhou. Při svatbě nasadí farář oběma na hlavu korunu. Vůbec nevím o co jde.

Po skončení oficiálního obřadu, přichází blahopřání jako v Čechách, a všichni se postupně fotí s novomanželi před oltářem. Novomanželé se včak na tomto místě smí fotit pouze spolu, nikoliv samostatně, s někým z hostů. To je možné až při odchodu z kostela.

Pak jsme šli na krátkou hostinu v manastírské jídelně, kde měl krátký proslov můj svědek. Nakonec jsme se odebrali do nedaleké restaurace Mimoza, kde byla hostina. K jídlu byla hovězí polévka a sarma. Na pořad jídla přišel i 3 poschoďový dort. Po celou dobu byl na stole pršut a takové dobrůtky. Pilo se víno, pivečko (plzeň to je jasný), vodka, whisky, jegermaster, a obvyklé limonády. Hudba byla živá, zpěvák (do něhož se jedna svatebčanka zamilovala) a hráč na klávesy. Samozřejmě že hudba byla zdejší..

Po hostině jsme odjeli na dva dny do ***** hotelu Splendid v Budvě a konečně si užili také sami sebe.

Za pět dní na to jsme udělali formalitu, a to tu, že jsme se oddali na úřadě. V Černé Hoře totiž církevní sňatek není platný.

Počítáme s tím, že něco malého uděláme v loděnici, až budeme oba v Praze.

Časem přidám na rajce.net. Další várku.

Jirka
Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz