26. - 27. 4. 2003 Salza 2x jinak

Zájezd do Slovinska se blíží a tak využívám možnosti mrknout se do Rakouska a trochu se rozjezdit na dolní Salze. Sice jsem ji jel někdy před 15 lety, ale to už si stejně nepamatuji. Tak že se zase těším na něco nového.

Sobotní ráno nás vítá sluníčkem a teplem. Vody je bohužel málo i když 25 cm nad minimum. Přesto hodnotíme stupeň prášivosti od kýlů na 88%. Kajakáři si to ale i tak užívají a dokazují, že rozhovor neznámých vodáků na Doubravě platí i zde („Víš jak poznáš kámen?“ „NE !?!“ „Tak, že za každým sedí kajakář“). Rafťáci si znechuceně podrncávají a uvažují jestli si raději neměli vzít nafukovací madračky. Přesto však vládne dobrá nálada, která se protahuje do pozdních (brzkých) nočních (ranních) hodin.

Druhý den je vše jinak. V noci pršelo a hladina se zvedla téměř na 200 cm což v dolních soutěskách představuje 50-100 cm navíc. Rafťáci halekají něco v duchu: „Konečně bude zábava“ a slabším jedincům na kajaku popelaví obličeje. Nakonec se část kajakářů vydává na Lassing a menší skupinka s rafťáky míří opět na Salzu. Težko hodnotit kdo si užil více, případně kdo se více zapotil. Lassing nabídl v horní části obtížnost až WWIV, ostré kameny a hlavně sjezd něčeho co nemá často vodu. Salza zase neustálé vyjíždění na vlny o výšce 1,5 až místy 2m, proti sobotě výrazně větší úrodu karfiólů a jistotu, že kdo přestane v peřejích pádlovat, toho si podá vlna, kterou před chvílí přejel. Výsledkem byly vytahané ruce a prášivost od kýlů hodnocena na 0%.

Tak zatím ahoj Jícha
Ledové údolí

Hurá do lodí

Toho bohdá nebude, ...

... aby český kajakář na vodě nasedal

Tohle nejezdíme

Byla to tedy makačka

Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz