Norsko 2008

Stejně jako vloni, i letos část H2Omaniaks týmu vyrazila do Norska na řeku Sjoa raftovat pro českou cestovku. V těchto dnech jsme lehce za polovinou našeho sedmitýdenního pobytu a kromě asi 35 komerčních jízd na Sjoe (úsek playrun – z Heidalu do Faukstatu) máme za sebou také pár úspěšných náročných sjezdů na kajacích.

Za zmíňku určitě stojí řeka Rauma s vodopádem „little Huka falls“, který se podobá legendárním Huka falls na Novém Zélandě, řeka Valldola s četnými obtížnými místy v „jahodovém údolí“, nebo třeba 3 vodopády na řece Store Ula v parku Rondane s celkovým převýšením 20m.

Také už jsme navštívili Trolí stezku, viděli vodopád Sedm sester ve fjordu Geiranger, přespali jsme na sněhu v 1500 m.n.m. u vyhlídky Dalsnibba a viděli tuleně při projížďce na seakajacích po nejdelším norském fjordu Sognefjord. Od toho už je to jen kousek k největšímu ledovci v Evropě Jostedal.

Divoké peřeje, vodopády, rafting, fjordy, úžasné krajinky a vůbec všechny naše cesty a dobrodružství můžete sledovat ve videoreportážích, které pravidelně uveřejňujeme na webu H2Omaniaks.com.

Tomáš & Tereza
Na raftu

Krajinka

Vodopád

A ještě vodopád

Zase vodopád, tentokráte bez lodi

Vlnečka

Balvánek

Trolové

Vlnka

Krajinka

Západ Slunce

Seekayak
Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz