31. 5. - 1. 6. 2003 Bystřička a víkend na Vsetínsku

Jak Jícha navrhl a dohodnul, jelo se o posledním víkendu v květnu na Bystřičku. Jedná se o malou říčku, či spíš potok široký asi 5-10 m, pramenící v Beskydech.

V pátek jsme měli sraz v 18.00 hodin před loděnicí což jsme všichni, až na Jíchu dodrželi a trpělivě čekali, až i on (respektive jeho auto, které jsme potřebovali k odvozu) dorazí. Vešel se do administrativní čtvrthodinky. Pak jsme navázali lodě a vyrazili směrem Morava. Docestovali jsme kolem půlnoci a probuzeni cestou jsme do třetí hodiny ranní seděli v místním občerstvovacím stánku.

Ráno jsme se šli podívat k vodě. Pod přehradou tekl ve zhruba 10-ti metrovém korytě potůček o šíři cca 1 m. Po chvíli však začala voda pod přehradou hučet, což jsme slyšeli až do kempu. Převezli jsme auta a nasoukali se do “gumy”. Potok samotný hodnotím jako WW I-II se spoustou menších či větších jezů “Grébovek” od 50 do 150 cm s menšími či většími vývary a karfioly, které obtížnost zvyšovali až k WW III. Jednotlivé jezy byly od sebe vzdáleny od 100 do 200 m po celé délce 7 km úseku, takže jsme si hezky zaskákali. Až na Jirku a Honzu H. si každý udělal alespoň jednu krysičku a přibylo i několik úspěšných eskymáckých obratů v podání Honzy H. a Zbyňka. Velkou zajímavostí byl obrat v podání Jíchy, tzv. kameňák, kdy po neúspěšném eskymáku vyručkoval na balvan na břehu. Večer jsme po dobré večeři v místní restauraci umístěné na hrázi strávili u ohníčku v kempu společně s moraváky.

Druhý den mě po ránu přepadla zimnice a žaludeční potíže spojené s tekutým vyměšováním, tak jsem se chopil Jíchova foťáku a připravil pro Vás fotodokumentaci některých zajímavých míst zdejšího potoka. Vyježděností účastníků již ubylo krys a my jsme se mohli spokojeně vydat na zpáteční cestu.

Honza S.
Skok

Skok

Skok

Skok

Skok

Skok

Skok

Skok
Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz