13. - 18. 4. 2022 Velikonoční zájezd dětského oddílu

První výlet obnoveného dětského oddílu SK Zlíchov se konal na Velikonoce. Děti protentokrát velkoryse dovolily jet i svým rodičům, takže jsme ve složení 9 dětí, 8 rodičů, 2 prarodiče a 1 organizátor vyrazili směr Kouty nad Desnou v Jeseníkách.

Hned první večer Kryštof rodičům názorně vysvětlil, že sem nejeli za žádnou svojí rekreací, ale jako pracovní síla určená k podpoře dětského oddílu. Ájík tak s Kryštofovým výrazným přispěním posbíral bohaté zkušenosti s čištěním čalouněného nábytku. V nastaveném trendu pokračovali v dalších dnech i zbylí členové dětského oddílu, ke kterým se postupně přidávali rodiče a organizátor zájezdu. Ušetřeni zůstali pouze prarodiče, ovšem jen do příjezdu domů.

Nicméně plánovaný program zájezdu byl poněkud jiný:

1) sportovně-turistická činnost
2) kulturně-výtvarná činnost
3) socializačně-výchovná činnost

ad 1)

V rámci povinného programu se každý člen dětského oddílu zúčastníl následujuících aktivit

  • lezení na prolézačkách
  • houpání na houpačkách
  • klouzání na klouzačce
  • jízda na řetízkovém kolotoči či v elektrickém vláčku
  • lezení po skalách a stromech - tato aktivita byla přísně a v souladu s platnými předpisy zajištěna rodiči!
  • pěší výlety po okolí v závislosti na aktuálních (in)dispozicích jednotlivých členů
  • sjíždění černé sjezdovky po nohou, břiše či zadku (dle vlastního výběru, případně dle výběru zemské přitažlivosti). Odřeniny použitých tělesných partií byly následně odborně ošetřeny.

Zde je potřeba pochválit zejména starší děvčata, která jako nadstavbu k plánovaným aktivitám uspořádala noční bojovku. Zároveň je třeba pokárat rodiče, kteří k nočnímu pobytu mimo vyhřáté vnitřní prostory projevili naprostý nezájem, v důsledku čehož jejich účast na aktivitě skončila hrubě pod 50%. Na této oblasti je třeba ještě zapracovat.

ad 2)

Zde je třeba činnost dětského oddílu odlišit podle věkových skupin. Zatímco děvčata se v rámci kulturně-výtvarné činnosti věnovala malování vajec, menší chlapci trénovali svou zručnost s psacími potřebami vybarvováním omalovánek a nejmenší přírůstky zlepšovaly svůj cit pro abstraktní umění patláním potravy po sobě i přilehlém nábytku.

ad 3)

V rámci socializačně-výchovné činnosti si členové dětského oddílu spolu s rodiči vyzkoušeli předávání viru střevní chřipky (motivace hrou Chodí pešek okolo), či mezigenderovou a mezigenerační komunikaci, zejména v souvislosti s národními (chlapci zmlátí děvčata, za což od nich dostanou hodnotné dary apod.) i mezinárodními (zajíček, co snáší (doufejme) čokoládová vajíčka a trousí je po zahradě) tradicemi.

Všechny cíle zájezdu byly naplněny, první výlet dětského oddílu tak lze hodnotit jako veskrze úspěšný.

Autoři fotografií: Míša, Jana, Jana

Jana
Dětský oddíl téměř kompletní

Tohle si beru já

snad toho bude dost pro všechny

sbírání zaječích výměšků jako týmová aktivita

Utíkej

připravit ke startu

trénink visu

trénink plížení

odborné hodnocení výkonu

trénink lezení po skalách

možností sportovního vyžití je dost

Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz