11. - 12. 10. 2003 - Vavřinecký potok (Výrovka), Sázava

A už je tu poslední letošní voda, kterou je, jako už poměrně tradičně Vavřinecký potok. V sobotu ráno se sešlo poměrně dost lidí, aby zaplnili téměř polovinu autobusu. Bohužel dětský oddíl postrádal zastoupení z řad dětských členů a šest zúčastněných z jeho strany není zrovna ohromující počet…

U Vavřineckého potoka jsme se dozvěděli, že z nedostatku vody se pouští jen v sobotu. Po shlédnutí velkého množství lidí deroucích se na vodu, většina usoudila, že by mohlo být rozumné jet VTJZ a docílit tím na vodě více prostoru pro sebe. Dokonce i celý dětský oddíl (díky tomu, že nejely žádné děti) se rozhodl pro trochu více zábavy a vyfasoval startovní čísla…

Po více či méně úspěšném projetí branek, či jen splutí potoka a v případě dvou jedinců i poměrně bezproblémového sjetí kaskády, jsme se převlékli, navázali jsme a vyrazili směr Kouřim, kde jsme měli přespat ve škole. Místo očekávané tělocvičny nás přivítala škola, která místo své původní funkce sloužila jako ubytovna hlavně pro občany jiných národností. Ti nebyli příliš nadšeni naší přítomností a my se později dozvěděli, že místnost, kterou okupujeme, slouží k velice intimním účelům. O klidu a míru jsme si mohli nechat jenom zdát a tak někteří neváhali a odebrali se nocovat na náměstí do kašny.

Ráno poté, co nám řidič autobusu předvedl jak dobře umí jezdit s odemčenými kufry, jsme připojili vlek a vydali se k novému cíli naší cesty. Jelikož Vavřinečák už nepouštěli, byla odhlasována Sázava (nevím jestli odhlasována - aspoň mě se na názor nikdo neptal). Přestože bylo hlášeno 28cm nad minimem splutí, zdálo se, že je tak akorát to minimum. Jelo se z Týnce do Kamenného Přívozu, kde čekal autobus a někteří otrávení slalomem mezi kameny zde i končili, a dál se jelo jako již obvykle až do Pikovic.

Po skákání přes kameny jsme se alespoň těšili do cukrárny na věnečky, indiánky a rolády… Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že je cukrárna absolutně vyžraná. Tak jsme si dali alespoň zmrzlinu… Díky horlivému urychlování ze strany vedoucího zájezdu jsme se dostali do Prahy už kolem 17. hodiny. Zbytečný spěch.

Vavřinečák byl výborný, Sázava mohla mít více vody, ale hlavně by mohlo jezdit více dětí z TOMu. Ahoj příště.

Dan Krahulec
Pohoda v brance

Trefím se, netrefím?

Tak takhle se cvaká nafukovačka

Hupky, dupky do branky

Takhle se cvaká plast

Pohoda na kaskádě

Popředu to nejde

Ale bokem ano
Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz