13. - 14. 9. 2003 Teplá, Střela

Ahoj! Po dvouměsíčním odpočinku je tu opět zájezd na vodu, tentokrát do okolí Karlových Varů. Po pátečním grilování nás většina přespala v loděnici, a tak jsme mohli vstát až v půl sedmé a jít chystat věci. My, dětský oddíl, jsme si připravili rošt, kanystry a ostatní "erární" věci, navázali lodě a v rekordním počtu 43 lidí (9 z TOM) odjeli na Teplou. Jako každý rok tu pouštěli vodu a byla tu spousta lidí. Ti, co chtěli závodit, si koupili čísla, ostatní nálepky za splutí. V Karlových Varech snad všichni bez větších problémů sjeli stupně. Ale zvlášť ten poslední a největší stál za to. Komu se nepodařilo vyjet, skočil pro něj připravený "záchranář". V uvozovkách proto, že neměl ani helmu, tedy spíš sebevrah… Celý úsek z Březové až do Ohře k silničnímu mostu jsme jeli dvakrát (2x9 km). Změna byla letos v tábořišti - nejeli jsme jako dříve na Hubertus, ale na louku uprostřed lesů. Sice zde netekla řeka, nebyla tu voda ani kadibudky jako na Hubertusu, ale také tu nebylo plno dalších stanů a v lese bylo dřevo. My, dětský oddíl, jsme vyrazili na dřevo a přišli na první nedostatek prvního zájezdu bez Zajíce. Nevzali jsme hrnce!! Ale co, alespoň to vaření bude zajímavější a jinačí. Rozdělili jsme se na 3 skupinky a začali vařit v ešusech. Polívka šla v pohodě, zajímavější byly těstoviny se svíčkovou omáčkou. Z některých vznikla slizká hmota, jiné vypadaly i jako těstoviny. Ale ešusy byly k nepoznání… A kdybyste někdo potřeboval pomoci s výběrem vařečky (klacku) na míchání těstovin v ešusech na roštu, pod kterým je docela velký oheň, neváhejte se zeptat, po této večeři v tom máme praxi. Jedli jsme až za tmy, takže vám nemůžu říct, jak to vypadalo, ale bylo to docela dobré.

V neděli jsme ještě našli poslední čisté ešusy na čaj a mohli jsme vyjet na Střelu. Opět byla možnost jet závod VTJZ, nebo jen bez čísel. Cestou jsme i párkrát zatrénovali. Poslední kilometry jsme jeli ve voru, protože se už nikomu nechtělo pádlovat.

V cíli čekalo na závodníky občerstvení a tombola. Celkem jsme ujeli asi 17,5 km. Okolo půl čtvrté jsme vyjeli zpět na Prahu.

Řekl bych, že se zájezd vydařil, ale příště pro jistotu vezmeme i ty hrnce J.

Tomáš Mähring
Zápas s kajakem

Příprava na vodu

Večerní vaření

A jídlo

Postaví se?

To jsem taky zvědav

Jídla není nikdy dost
Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz