25. 6. 2003 - Plácali jsme plácanou

Již delší dobu jsem si říkal, že je hříchem nevyužít prostor na trávníku u naší loděnice k nějaké bohulibé činnosti při níž by se sešli lidé. Na začátku června se hrál zápas proti Bubínkově partě, při něm bylo zřejmé že nějací volejbalisté by se našli. Neváhal jsem tedy domluvil se se správci webových stránek o inzerci, tu jsem umístil i do loděnice, mnoha lidem jsem termín připomněl ústně, Jarin rozeslal maily za což byl nařčen z rozesílání spamů a akce se mohla konat. No nemohla, ouvej, přesně na začátek akce 18.6.2003 nám začalo pršet. Začátek se tedy o týden odsunul a byl jsem moc zvědav kolik lidí přijde.

Ve středu 25.6.2003 jsem byl opět v loděnici, a díky počasí jsem začal stavět hřiště. Pravda trocha nervozity nad tím kolik lidí dorazí jsem měl, ale již na začátek nás tam 6 bylo. Paráda, během hraní se jednotlivá družstva rozrůstala dalšími příchozími, takže nakonec hrálo 6 na 6.

Hra kterou účastníci předváděli byla na velmi vysoké úrovni, dokonce mnozí se do míče i trefili. Úžasné bylo i podání, jenž zvládli všichni a mohlo se tedy hrát. Během hry byli seznámeni s akcí i naháněči zahraničních týmů, hledající nové hvězdy do svých A týmů. Záhy byla podesta mezi schodišti přeplněna všelijakými čumily, jimž natolik lezli oči z důlků nad kvalitou hry, že nebyli schopni si mezi tolika kvalitními hráči vybrat. Díky naší kvalitě tedy přišla Evropská odbíjená o ty největší hráčské skvosty, jež po zemi chodí.

Hned od začátku výměna střídala výměnu, smeče střídali další smeče a bloky. Všichni hráli velmi férově a nikdo se nedržel Jíchovy rady o nejjistější obraném tahu,. jímž jsou prý dva prsty patřičně umístěné na soupeřovi oči při výskoku na smeč. Je vidět, že Jícha nezná pravidla. Při použití takového úderu by se dotkl sítě což je jak známo zakázané.

Většinu z účastníků hra zaujala natolik, že jsme zapomněli na čas a hráli jsme velmi dlouho. Je vidět, že fyzická připravenost všech hráčů byla také vysoká.

Těm které volejbal zajímá vzkazuji, že hrajeme každou středu a tak vás tam rádi v 18,00 uvidíme. Nemějte strach že by jste si nezahráli.

Jirka
Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz