8. - 9. 4. 2006 Pěší výlet - okolí Vavřineckého potoka

Tak, a je tu poslední pěšák dětského oddílu ještě před tím, než se začne jezdit na vodu.

Sraz byl v sobotu ve tři čtvrtě na osm na Hlaváku před pokladnami jako skoro vždy.

Sešli jsme se v počtu 6-ti lidí, což není ani málo ani hodně. Prostě taková "rodinná" akce.

Výletníci byli: Já, Lucka, Dan, velkej Tomáš (Mahoma), malej Tomáš (Procházka) a Tomáš (novější člen kterého ani moc neznám :-) ). Ještě měl dorazit Vojta, ale ten se neukázal, a tak jsme vyrazili bez něj. Jo a abych nezapomněl, tak ještě Čikina (Procházkovic pudl). Cesta proběhla bez sebemenších potíží, takže jsme se asi po hodině a půl ocitli na nádražíčku v Hatích a mohli vyrazit na naši celodenní pouť. Výlet nebyl ani moc náročnej, jelikož nás čekalo něco kolem 10km, takže to byla spíš taková procházka. Ovšem jsme se cestou zabavili jinak než pochodem. Mahoma měl s sebou půjčenýho malýho kajakáře z pěny, která se používá v kajacích. Tak jsme cestou hledali nějakej váleček, kde by se dal pouštět a mohl dělat nějaký triky. Pauzu na oběd jsme si dali u umělého rybníka, kde byl pod hrázkou malej vývar, tak jsme tam zkusili našeho malýho sportovce vyslat. Snažil se a dokonce i eskymoval, takže jsme ho chvilku pozorovali. Čikinu zaujala voda natolik, že tam zahučela po hlavě a já s Danem jsme ji museli zachraňovat. Po vylovení nebyla k zastavení a pořád lítala sem a tam, očividně zděšená.

Kousek pod rybníčkem našel Tomáš potok, kterej měl docela sílu a tak se rozhodl, že zkusíme postavit našemu kajakářovi umělej válec na rodeo. Po několika úspěšných a neúspěšných pokusech nám kajakář docela držel ve vybudovaném válci a lítal tam jak divej.
Asi po hodině jsme usoudili, že je čas popojít, a proto jsme se sbalili a vyrazili na cestu.

Dál cesta už ubíhala v pohodě, takže jsme kolem čtvrtý odpoledne dorazili do našeho budoucího tábořiště,ale jelikož bylo brzy a my potřebovali vodu na uvaření polívky, vydali jsme se do kilometr vzdálené vesnice pro vodu. Cestou nás napadlo, že by mohla být ve vesnici cukrárna, a tak jsme se těšili ještě víc. Ovšem po příchodu do vesnice jsme zjistili, že tu žádná cukrárna není, takže jsme měli smůlu. Vodu jsme dostali od nějaké domorodkyně, která nám ještě přibalila jednu flašku vody navíc, takže bylo na vaření i na čaj. Po doražení zpátky do tábora šla jedna půlka dělat opět umělý válec pro malého kajakáře a druhá půlka se šla projít pro dříví a nebo se jen tak procházeli. Stavba válce nejdřív moc nešla, ale po chvíli se to nějak povedlo a už to šlo rychlejc. Po hodině už jsme měli krásnej válec, kde náš rodeista držel bez potíží a už eskymoval, dělal loopy a podobné rodeové kousky. Po večeři, která se skládala z gulášové polévky a buřtů, jsme se odebrali do našeho příbytku, kterým byla taková dřevěná skoro-chatička. Ale nemohli jsme si stěžovat. Nefoukalo tam a ani na nás nepršelo. Na zimu jsme zvyklí :-) takže nás nemohlo nic rozházet. Ráno bylo trochu nemilé. Bylo zataženo a chvilkama trochu kapalo, ale dalo se to. Jelikož nebylo kam spěchat, tak někteří opouštěli spacáky až po desáté hodině s tím, že musí dospat týden :-). K snídani byl chleba s pomazánkovým máslem a kdo chtěl, tak si mohl dát buřta co zbyl z večeře. Po dosnídání a pobalení všech věcí jsme zase šli pouštět kajakáře a připravovali se na odchod.

Potom co jsme vyrazili začalo lehce pršet a tak to pokračovalo skoro celou cestu. Jelikož bylo hnusně, tak nebyly cestou žádný zážitky a pokračovali jsme bez zastávek až do Kouřimi, kde jsme objevili cukrárnu. Bohužel prodavačka řekla, že už žádný zákusky nejsou kvůli trvanlivosti a tak jsme byli trochu zklamaný. Tak si někteří koupili aspoň zmrzlinu a vydali jsme se hledat autobusovou zastávku. Po nalezení té správné (a bylo jich tam dost) bylo ještě trochu času, tak jsme si dali svačinu. Po přijetí busu jsme si koupili jízdenky a jeli na přestupní bod, kde jsme počkali na hlavní linkovej autobus do Prahy… Dorazili jsme na Skalku, kde se všichni rozjeli do svých domovů plní zážitků z tohoto výletu. Jinak se pěší výlet povedl a příště se uvidíme již na prvním vodáckém zájezdu v tomto roce…

AHOJ

Video (je fakt úžasný - pozn. Tomáše) - 13 vteřin, 2,94MB

David Böhm
Kajakář

Vodník

Pohled na kajakáře

Triky

Triky

Triky

Triky

Triky

Triky

Triky

Chatička

Táboráček

Chatička

Umělý váleček

Triky
Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz