23. - 24. 1. 2010 Klínovec

Sluníčko objednáno, sněhu spousty, autobus objednán, sraz v loděnici naplánován, lidí relativně dostatek. To byl stav týden před akcí

Mínus 10 osob, zima, parkujeme raději nad loděnicí než v loděnici - příjezd podél řeky nic moc a dost možná bychom parkovali v řece. Stav při odjezdu.

Ale pak už fičíme, zastavujeme akorát na benzín (a řidič má hloupý dotaz, zda už jsem vybral nějaké ty zálohy, že by potřeboval něco na naftu - asi tak 5 000Kč) a pak až na Klínovci.

Čeká nás sluníčko, krásné čisté zimní počasí. Běžkaři vyrážejí na běžky, sjezdaři na sjezdovky.

Sjezdovkáři si snad lyžování užili, běžkaři si střídavě užívali tepla na sluníčku a zimy pod mraky, které napichovaly Klínovec přibližně v půlce. Nám to ale nevadilo, stopy byly vyjeté a tak jsme si užívali dne, jak jen to šlo.

Večer do ubytovny v Jáchymově, něco si uvařit nebo ulovit v hospůdce (pořád jsme tam nenašli žádnou rozumnou, ale také nezkoušeli žádnou novou) a rychle spát, abychom ráno byli čerství.

V neděli nebylo počasí tak skvělé, běžkaři vysazení na Božím Daru celý den neviděli sluníčko a klepali zimu, sjezdovkáři si ráno užili volnou sjezdovku a část z nich to kolem poledne zabalila a raději strávila odpoledne odpočinkem v autobuse.

Večer jsme se sešli všichni ve zdraví a přesně na čas a vyrazili směr Praha, kde jsme byli v rekordním čase a mohli se odebrat do svých vytopených bytů.

Kdo touží vidět záznam trasy jedné skupinky běžkařů, má šanci. (dostupné pouze v Internet Explorer)

Humpa
foto: Humpa & Jana Zpěvníčková
Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz