19. - 20. 9. Zlíchovácký společenský bulvár aneb Hamerák 2009

Hamerák je vrcholnou společenskou akcí sezóny. Kdo se neobjeví na Hameráku, jako by neexistoval. Tento článek je určen především těm, kteří neexistují, ale zajímá je, jak existují ostatní. A dále těm, kteří sice existují, ale nedostatek času či přebytek alkoholu jim znemožnil zjistit, jak existují ostatní...

Splnil se sen snad každého vedoucího zájezdu (a asi celého SK Zlíchova) - počet zájemců o dva převyšoval počet míst k sezení a zájezd byl ve čtvrtek večer zcela obsazen (v sobotu ráno už bohužel ne, ale i tak by se daly volné sedačky spočítat na prstech jedné ruky!).

Ukázali se i ti, o jejichž existenci jsme se do té doby jen dohadovali. Tím nemyslím dinosaura ani UFO, ale třeba Irču nebo Kečupa s Blážou.

Ferda je konečně dospělým mužem (alespoň z právního hlediska)! A od počátku září nám dluží oslavu narozenin! A my jsme chtěli být u důstojného okamžiku, kdy Ferda poprvé ochutná alkohol a proto jsme byli ,,nuceni“ večírkovat.

Radek A. využil nepřítomnosti ,,manželky“ Markéty a strávil víkend v obležení žen. Na jeho klíně se během večera vystřídaly dvě hnědovlásky, které nakonec zcela vytlačila jedna velmi výrazná blondýnka. Radkův spokojený výraz se postupem času změnil na značně uštvaný. Při zpáteční cestě už dokonce nechtěl ani vidět svůj časopis Maxim a radši předstíral spánek a zamyšlení.

Zuzka T. se chopila nevděčného úkolu vybírání peněz a přihlašování na závody. Po zbytek cesty trénovala matiku a přepočítávala jak divá. Marně, stejnak to nevyšlo.

Rozšířili jsme své řady o dětský katolický oddíl vodních skautů! Razili heslo: ,,Vždy připraven“ a v 11lidech zabrali přes tři čtvrtiny zavazadlového prostoru. Čím? Například obří plastovou bednou s rohlíky. Velkostany pro malolidi. Ale byli v pohodě, naštěstí neběželi v neděli ráno na mši (nebo možná běželi nepozorovaně), ani nezpívali od šesti ráno pobožné písně.

Lucka P. vypadá stále mladší! V obou posledních víkendech prodavačky při nákupu zpochybnily, že by ji mohlo být 18 a předloženou občanku podezíravě přeměřovaly jako by ji sebrala své starší sestře (kterou btw nikdy neměla). Mladší kluci jako Ferda s Radkem neměli sebemenší problém. Zároveň se však hlásí první příznaky stáří - zapomenutá hydrobunda v loděnici (ještě Zajíc zapomněl neoprénky, jinak nikomu nic nechybělo), nerozpoznání vlastního pádla (vážně strávila první den s pádlem, které mělo společného s jejím jen modrou barvu, ale bylo naprosto jiné značky i délky), ztráta další nové náušnice...

Tomáše P. jsme málem zanechali kdesi u popelnic na Jindřichovohradecku. Zajíc ho vyslal odsunout překážející popelnici, po projetí busu ji navrátit zpět a pak už mu zapomněl přibrzdit. Lucku P. sice zarmoutila ztráta bratra, převážila ji však radost nad tím, že není jediná sklerotická. Trénovaný lacrossák se nevzdal bez boje a nakonec stařičké eŠDéčko předběhl.

Oblíbeným úrazem byla obří boule na rozseknutém obočí. Naštěstí si ji nepořídil nikdo od nás, tak jsme ji jen obdivovali u ostatních. Jen Honza P. si na památku odvezl pár menších šrámů.

Zadáci lehkomyslně v krizových situacích zahazovali háčky. Nejprve nechal Zajíc vykrysit Kristýnu a pak i Ájík Kečupa, aby se potom sami vytáhli eskymováním na deblovce. Kačka s kamarádkou byly šikovné a obešly se bez krys. Ale zas jely jen spodek. Bez krys na kaskádách se obešela i ,,ex-Děcka“ - Radek, Lu, Tom a Ferda. Buď je nad vodou držela šikovnost nebo strach z rozmlácených čenichů a možná i nechuť nechat se tahat z vody zrovna klukama z Bohemky. A nebo všecko dohromady!

Zajícovu ponurou náladu nerozzářily ani svítivě modré přiléhavé tříčtvrťáky na vodní balet, které vyhrál v tombole.

Ájík přihlásil do závodu Berušku sedmitečnou, kterou přitáhl z pátečního vinobraní. Beruška jela na hranici svých možností, párkrát dokonce opustila omylem Ájíkovu loď. Vše bylo marné, pořadatelé byli neoblomní a nemilosrdní a diskvalifikovali ji, protože neměla helmu. Pravidla platí pro všechny, i pro nafukovací balónky! Snad ji náladu zvedlo alespoň vítězství v tombole...

Až na Hameráku se ukázalo, kolik hezkých, mladých kluků jezdí na vodě! A že kluci byli v přesile dokládá i pětinásobná délka fronty u jejich záchodů :o). Asi prvně v historii byly při čůrání zvýhodněné holky!

M(ístní)H(amerská)D(oprava)měla snad příznivější intervaly než autobusy do Radotína! Jen davová psychóza mohla směle konkurovat rannímu metru trasy B. Někteří házeli lodě na vlek s rozeběhem na vzdálenosti několika metrů, jiní ostatním vodákům na hlavy. Výsledkem této hysterie bylo, že na vlek se vešlo pětkrát méně lodí, které se ovšem pětkrát déle navazovaly. Výsledné kreace na vleku však zcela odporovaly všem přírodním zákonům, včetně zákona logiky a gravitace...

Okolo kaskády ve dne pochodují zástupy psů, maminek s kočárky, mladých i starších a všichni sledují vodáky v kaskádě, mávají, fotí, svačí atd. V noci tam napadlo se vydat jen ,,ex-Děcka“ a to kvůli nudě na tábořišti, touze po originalitě a zvědavosti, jak kaskáda vypadá bez vody. Byla legrace, klopýtat přes kořeny, vrážet do sebe navzájem a do stromů. Jen Tomáš si sobecky svítil jedinou baterkou pod nohy na cestu a smál se všem ostatním. Že nebylo nic vidět ani není třeba říkat.

Chudák Ájík slavil narozeniny. K pobavení kolemjdoucích se urputně bránil dobrým úmyslům svých kamarádů a jeden z kamarádů zaplatil za svůj dobrý úmysl koupelí.

Hudební produkce Kečupa a Kuby v kempu skončila hned jak začala kvůli stížnosti na rušení klidného spánku malé holčičky. Nezbylo než se uchýlit do restauračního zařízení, které se otřásalo v základech hraním, zpěvem a tancem, ale také řevem a dupáním.

Kečup zřejmě zvažuje dráhu profesionálního dohazovače a trenéra balících frází. Vždyť není pochyb o tom, že ten Fík je taaaaak hodnej kluk. A určitě i na kole jezdí rychle :o)!

Ferda celou noc neskutečně chrápal. Byla zjištěná příčinná souvislost (tj.kauzální nexus) mezi množstvím zkonzumovaného alkoholu a ohluchnutím. Ti, kteří šli spát v pozdějších nočních hodinách, prý vůbec nic neslyšeli.

Ranních deset vteřin slávy SK Zlíchova při vyhlašování výsledků. Lodičku jsme sice nevyhráli, ale na bedně nás reprezentoval Kuba a Zajíc s Kristýnou. Někdo nadšeně poznamenal, že jsme určitě lepší i než Bohemka. Z Bohemky totiž vážně nikdo neobsadil medailové pozice!!! Nadšení opadlo po konstatování, že není divu, když oni to organizovali...

Ti, kteří se snažili jezdit až do poslední chvíle před stanoveným odjezdem, byli příliš líní na tahání těžkých lodí do kempu, tak Kristýna zavelela k okupaci vleku za autobusem MHD a ten nás dovezl až tam.

Malá holčička před Benešovem obměkčila pláčem Zajíce a ten svolil ke krátké čůrpauze na krajnici. Během pauzy jsme si prohlídli pěkně zblízka v přímém přenosu dopravní nehodu.

A na závěr jen poučení: Sebekrásnějšímu koláči s drobenkou neprospěje den na palubní desce!

-zdroj blízký ZSB-
Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz