Nové Město 8. - 9. 3. 2003

Tak máme zase jeden výlet za sebou a nutno říct, že ne ledajaký. Po odjezdu z obvyklé I.P.Pavlova jsme se ještě krátce zastavili na Žižkově pro zaspavší opozdilce a již jsme si to upalovali po prohlášené E55 směrem na Nové město. Krátká zastávka a nákup proviantu spojený s prohlídkou architektury rozdílných období a směrů na Teplickém náměstí oživila trochu mlžnou cestu a ještě než jsme si stačili prohlédnout Dubí z blízka, stáli jsme na parkovišti pod Bouřňákem.

Někdo se cestou ještě pohodlně dospal, a myslím tím skutečně pohodlně, neboť autobus byl příjemně nepřeplněn, a již jsme se hrnuli k oblíbené Tatrapomě. Zpočátku jsme se ztráceli v mlze, ale během hodiny se na vrcholu udělalo modré nebe, které tak podtrhlo kýčovitou atmosféru pohlednicového typu. To ocenili zajisté nejen lyžaři a běžkaři, ale i ti, co se rozutekli po okolních kopcích na pěší tůry a výlety.

Po příjemně a vydatně stráveném dnu a odjezdu busem do naší chaty se mnozí zmohli sotva na uvaření večeře. Je pravda, že někteří odolnější propátrali místní hostince a penziony, ale byli i tací, kteří dali přednost 12ti hodinovce v posteli. No, každý se přece dobíjí jinak a spánek na horách je mnohem vydatnější a mnozí tak jistě vyrovnali svůj dluh z pracovního týdne.

Druhý den již počasí nebylo tak vstřícné, ale naše chuť do poznávání okolní krajiny byla nezdolná a někteří se i přes zhoršující se lyžařské podmínky a odpolední mírný déšť vesele proháněli po sjezdovce. Jěště pár snímků zvláštně zakrslých chráněných buků a hup k "Fofrníkovi" na česnečku a něco dalšího. Místní Zlatopramen 11° také neodradil a posezení u zapáleného krbu potěšilo stejně jako partička Canasty před odjezdem. S pocitem príjemně stráveného víkendu jsme vyrazili kolem půl páté ku Praze. Bouřnáku zdar - tak zase příště.

Roman Smetana
Vrcholová chata na Bouřňáku

Chráněný přírodní výtvor Buky bouřňák

Zakrslé buky

Pohled na sjezdovku
Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz