14. - 15. 6. 2003 - Blanice

Ahoj, tak opět tu je VTJZ na Blanici a s tím i naše autobusová akce.

V sobotu 14. 6. 2003 se nás sešlo 32 a chvilku po osmé jsme vyrazili směrem na Písek. Cestou jsme ještě zastavili na nákup a pak hurá převlékat. Organizátoři s vysílačkami nám řekli, že za chvíli budeme moci sjet autobusem dolů k hrázi a sundat lodě. Letos nikdo od nás nejel závod, a tak všichni dostali nálepku s rybičkou. Bohužel teklo o dost méně vody než minule, což bylo poznat hned na první vlnce. Lidí bylo docela dost, takže některá místečka na trénování jsme vynechali. Ve Strunkovicích jsme si dali svačinu a pokračovali dál do Bavorova. Pak jsme přejeli na tábořiště. Večer přišla bouřka, a tak jsme všichni zalezli do stanů a zaspali ji.

Ráno už bylo hezky, proto jsme vyrazili opět směrem na hráz. Nálepky s rybičkami prý došly, tak jsme chodili na heslo - SK Zlíchov. Všem se podařilo říct heslo hned napoprvé :-). Vody pouštěli stejně jako v sobotu. Cestou u jednoho mostu stály děti a chtěly svézt. Nabrali jsme jich na kajaky, co se vešlo, a jeli dál. Za mostem si děti vystoupily, jenže netušily, že tam už je větší hloubka a nestačí tu. A my jsme zase netušili, že děti neumí plavat… Naštěstí Petr byl dost pohotový, vylezl z lodi a doplaval s nimi ke břehu. Bylo to docela zajímavé dobrodružství, kdo by čekal, že neumí plavat :-). Ve Strunkovicích jsme opět dali svačinu a pak jeli dál.

Ještě se nám do cesty připletl spadlý strom, na kajacích je to hračka a kanoe přenášely. Jenže já jsem zjistil, že i taková maličkost může udělat velký problém. Rozjel jsem se, jenže jsem kmen netrefil úplně správně a už mě proud tlačil někam do neznáma pod strom. V rychlosti jsem přehodil náklon na překážku a to až tak, že jsem se "přecvakl" na druhou stranu. Bez čekání jsem vyeskymoval a zbytek větví projel v pohodě. Bohužel toto moje představení viděl jen Radek, takže jsem ani nikoho dalšího nepobavil. Zbytek plavby byl již bez zajímavostí. Po půl čtvrté (podle plánu!) jsme vyrazili do Prahy.

Celý víkend bylo krásné počasí a každý den jsme najeli 18,5 km WW 1 - 2 a naplavali každý podle své chuti.

Tomáš Mähring
Zajíc ve vlnách

Radek surfuje

Bratření na vlně

Ale Zajíc se nedá

Trochu těžší situace

Tahle už je asi prohraná

A ještě jedna jízda na vlně
Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz